Email byl přidán do databáze

Přihlášení k odběru novinek

Emailem budete informováni v případě publikování nového článku.

Napište mi

Tutoriál jazyka C/C++

Vytisknout
-
+

Poměrně dlouhou dobu jsem váhal a přemýšlel, jestli se mám pustit do nějakého soukromého projektu. Práce mám více než dost a prostoru se mi příliš nedostává. Ovšem, co mě poslední dobou začalo silně iritovat bylo, že se na mě začalo obracet nemalé množství lidí, abych jim pomohl s pochopením nějakého kusu kódu. Jelikož jsem od přírody velmi zvědavé stvoření, nikdy jsem neodolal a na kód se podíval. Většinou se jednalo o poměrně triviální kódy, snadné na pochopení. A mě nebavilo, každému vysvětlovat znovu a znovu triviality programování. Tak jsem jednoho dne řekl A DOST!

Rozhodl jsem se vytvořit velmi jednoduchý, možná až trochu kýčovitý web, kde bych základy programování shrnul dle svého a mohl na stránky odkazovat. Avšak dostal jsem se i k myšlence, že přeci jen nejsem žádný profík, který má desítky let praxe v programování. Navíc jsem si vždy tiše říkal, že na internetu již existuje nepřeberné množství různých textů, které danou problematiku dokáží shrnout mnohem zajímavější formou, než které jsem schopen já.

Rok se s rokem sešel a já začal pomalu, ale jistě pracovat na webu o základech programování. Byv uchvácen krásami programovacího jazyka C jsem se rozhodl, že právě tento jazyk se v následujících několika kapitolách stane mým základním výukovým nástrojem programování.

Věřím, že Vám má práce bude nápomocna v budoucím snažení.

Dominik Janák